603 600 054
  • Kominki Gdynia
  • kominki Gdańsk
  • kominek
  • Gdynia

Kominki Kwidziński - 30 lat doświadczenia w budowie kominków w Gdańsku i całym woj. pomorskim

Kominki otwarte

kominek otwarty

Jako nieliczni oferujemy budowę kominków otwartych. Oferujemy profesjonalne podejście do każdego powierzonego nam zadania.
Komiki otwarte istnieją od niepamiętnych czasów. Już w prymitywnych chatach i domostwach było specjalne miejsce na palenisko. Z czasem paleniska obudowywano i ozdabiano, aby nadać im wyjątkowy charakter. Służą one do ogrzewania, lecz oprócz tego spełniają inne funkcje. Miejsce wokół kominka, jest miejscem gdzie się odpoczywa i relaksuje. Widok otwartego ognia i trzask palącego się drewna w kominku, tworzy niepowtarzalny nastrój i jest swego rodzaju magnesem, przyciągającym domowników, a szczególnie gości.

Dla prawidłowego funkcjonowania kominka otwartego,niezbędna jest starannie wykonana komora paleniskowa. Wielkość komory uzależniona jest od kubatury pomieszczenia i wielkości otworu kominowego. Podstawowym materiałem do obudowy paleniska jest cegła szamotowa, a spoiwem specjalna zaprawa. Ważnym elementem komory jest ruszt, dzięki któremu lepiej przebiega spalanie drewna, a zwłaszcza samo rozpalanie ognia. Kominek otwarty, jak każdy inny, powinien pobierać do spalania powietrze z zewnątrz. Obudowa kominka otwartego, czyli część estetyczna, może być wykonana z różnych materiałów, właściwie nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Dlatego też kominek jest dużą ozdobą salonu.

Kominki otwarte 4.49/5 - 35 ocen