603 600 054
  • Kominki Gdynia
  • kominki Gdańsk
  • kominek
  • Gdynia

Kominki Kwidziński - 30 lat doświadczenia w budowie kominków w Gdańsku i całym woj. pomorskim

Kominki z płaszczem wodnym

Kominki z płaszczem wodnym Gdynia

Kominki z płaszczem wodnym to nowoczesne i funkcjonalne urządzenia grzewcze. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii pozwalają jednocześnie cieszyć się ciepłem tradycyjnego kominka, jak również w zgodzie z naturą ogrzać niewielkim kosztem nawet do 300m2 powierzchni. Dodatkową korzyścią jest uzyskanie ciepłej wody użytkowej. Ogrzewanie nie wymaga budowy sieci kanałów, ponieważ można wykorzystać istniejącą instalację centralnego ogrzewania.

 

Budowa kominków z płaszczem wodnym polega na odmiennej od tradycyjnych wkładów konstrukcji korpusu. Składa się on z dwóch płaszczy: zewnętrznego i wewnętrznego, między którymi znajduje się przestrzeń wypełniona wodą. Energia cieplna ze spalania drewna za pośrednictwem wody jest przekazywana równomiernie do instalacji grzewczej całego domu. Odpowiednio dobrane kominki podłączone do centralnego ogrzewania mogą same bez problemów ogrzać nawet duży dom lub pracować w układzie z innymi urządzeniami grzewczymi takimi jak: piece elektryczne, gazowe czy olejowe zapewniające ciągłość dostawy ciepła. Przy zastosowaniu odpowiedniej automatyki kocioł włącza się sam, kiedy kominek przestaje pracować, i wyłącza, gdy zaczyna grzać.

Kominki z płaszczem wodnym mogą zasilać instalację centralnego ogrzewania stanowiąc jednocześnie elementy dekoracyjne pomieszczenia. Dochodzące do kominka rury bez problemu ukrywa się w jego obudowie, przez co trudno jest rozpoznać, że nie jest to kominek tradycyjny. Zaletą stosowania kominków z płaszczem wodnym jako źródła ciepła jest wysoka sprawność cieplna ( do 78%) oraz obniżenie kosztów ogrzewania całego domu i przygotowania ciepłej wody użytkowej. W swoim asortymencie posiadamy kominki o zróżnicowanych gabarytach i mocach przygotowane do zabudowy, wolnostojące, dwustronne oraz kominki wykonywane na indywidualne zamówienie klienta. Kominki z płaszczem wodnym to gwarancja ekonomicznego i funkcjonalnego źródła ciepła, a także estetyczny dodatek do każdego wnętrza, pozwalający cieszyć się blaskiem ognia w domowej atmosferze.

Kominki z płaszczem wodnym 4.64/5 - 42 ocen

Przeczytaj poprzedni wpis:
kominekotwarty
Kominki otwarte

Jako nieliczni oferujemy budowę kominków otwartych. Oferujemy profesjonalne podejście do każdego powierzonego nam zadania. Komiki otwarte istnieją od niepamiętnych czasów....

Zamknij