Kominki Słupsk

Słupsk to jedno z najstarszych miast Polski. Pierwsze wzmianki o nim odnotowuje się już w 1013 roku. Miasto to, będące dawną siedzibą książąt pomorskich, położone jest w odległości 80 kilometry od naszej siedziby w Chmielnie. W ciągu naszej naszej ponad 30-letniej historii wykonaliśmy wiele kominków dla klientów z tej urokliwej miejscowości. Początkowo były to najczęściej kominki kaflowe, portalowe i klasyczne, z czasem doszły do tego kominki otwarte, rustykalne i nowoczesne, a także piece wolnostojące.

Dobór kominka zależy w głównej mierze od gustów naszych klientów oraz od wnętrza, w którym ma on się znaleźć. Klienci mają do wyboru dużo form i kształtów. Można zamówić gotowy wzór lub przedstawić własny niepowtarzalny projekt, który w przypadku braku zastrzeżeń będziemy mogli zrealizować. Musimy przyznać, iż każdy klient ze Słupska miał swój indywidualny pomysł na kominek. Niektórym klientom spodobała się elegancja marmuru, innym bardziej naturalny i ciepły styl rustykalny, a jeszcze innym coraz bardziej popularny minimalistyczny styl nowoczesny.

O pozytywnych cechach kominków nie trzeba przekonywać nikogo, kto przynajmniej raz miał okazję przebywać w pomieszczeniu, z którego biło kominkowe ciepło z żarzących się wewnątrz drew. Nie inaczej jest z naszymi klientami ze Słupska, którzy doskonale wiedzą, jak miło jest odpoczywać w jesienne oraz zimowe wieczory przy kominkowym ogniu.

Słupsk oferuje wiele atrakcji turystycznych. Miasto to jest ponadregionalnym ośrodkiem kultury. Odbywają się tam znane w kraju festiwale, jak np. Festiwal Pianistyki Polskiej, Komeda Jazz Festival czy też Festiwal Młodych Talentów „Niemen Non Stop”. W słupskim Zamku Książąt Pomorskich funkcjonuje Muzeum Pomorza Środkowego, w którym znajdziemy zbiory dotyczące historii regionu, jak pochodzący z 1618 roku oryginał mapy Lubiniusa, gobelin przedstawiający poczet książąt pomorskich (dzieło Heleny i Tadeusza Gałkowskich) oraz stałą wystawę sztuki pomorskiej („Sztuka Dawna Pomorza”).

Kominki Słupsk – przykładowe realizacje:

Słupskkominek

Więcej realizacji znajdziesz tutaj.